Sıkça Sorulan Sorular

 • Satın aldığım paket kurban teslimatı ne zaman yapılacak?

  Kurban bayramının 1. Günü kurbanınızı teslim alabilirsiniz.

 • Niçin fiyat aralığı veriyorsunuz, sabit fiyat veremiyorsunuz?

  Hiçbir kurban diğeri ile aynı kiloda olmadığı için her bir kurbanı ayrı ayrı tartıyor, size sadece tartımı yapılan sizin kurbanınızın 1/7 hisse fiyatını yansıtıyoruz.

 • Kurbanımın net fiyatı ne zaman belli olur?

  Kurbanınızın fiyatı tartım neticesinde çıkan kilograma göre belli olur. Kurbanlıklarınızı ortalama bayramdan 2 hafta önce tartıp net fiyat bilgisini sizlere iletiyoruz.

 • Ciğer, kalp ve diğer sakatatlar da kolimde gelecek mi?

  Deri, kelle ve sakatatlar nasıl işlem görüyor? Pandemi süreci ve genel riskler dikkate alınarak çok hızlı bozulma yapısına sahip olan ciğer, kalp ve diğer sakatatların gıda güvenliği kuralları gereği bir risk oluşturmaması adına, sizin adınıza makbuz karşılığında hayır kurumlarına bağışlıyoruz.

 • Evime teslimatı yapılan etler kendi kurban hissemin eti midir? Hiçbir kurbanı diğerine karıştırmadan tüm sistemi nasıl yönetebiliyorsunuz?

  57 yıllık tecrübemizle yetiştirilme, sevkiyat, kesime alım, karkas çeyrekleme, parçalama, kasalama, hisseleme, paketleme, kolileme aşamalarında son sistem teknoloji kullanıyor ayrı ayrı küpe numarası ve kimlik kartı kullanıyoruz. Her bir safhada ayrıca kayıtlama yapıyoruz.

 • Kesim yapılırken kesim mahalline kurbanımın yanına gelebilir miyim?

  Sağlık Bakanlığı ve Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının açıkladığı genel tedbirler, pandemi süreci, covid-19 (koronavirüs) tedbirleri, hijyen ve sanitasyon kuralları, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği ve diğer güvenlik gerekçeleri ile siz evinizde bayramınızı yaparken, biz tüm tedbirleri planlayarak sizin adınıza kesiminizi yapıyor, adresinize kurbanınızı teslim ediyoruz.

 • Kurban eti nasıl saklanmalıdır?

  Protein açısından son derece zengin bir besin olan kurban eti, teslim alındıktan sonra mümkün olan en kısa sürede buzdolabına (0-4 C) yerleştirilmeli ve sakatatlar buzdolabında kırmızı etlerden ayrı muhafaza edilmelidir. Taze olarak tüketilecekse buzdolabında (0 -4 C) kırmızı et 4 gün, sakatat 2 gün muhafaza edilebilir. Etleri uzun süre saklamak isteyen tüketicilerimiz, derin dondurucularda (-18 C) en fazla 6 ay süre ile muhafaza edebilir. Donmuş kırmızı etin çözdürme işlemi buzdolabında (0-4 C) sağlanmalıdır. Çözülme sonrasında beklemeden tüketilmeli ve tekrar dondurulmamalıdır.

 • Kurbanları Nerede Kesiyorsunuz?

  İSO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve İSO 9001 Uluslararası Kalite Güvence belgelerine sahip tüm yasal izinleri Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan alınmış anlaşmalı profesyonel tesislerimizde kesiyoruz.

Neler Yapıyoruz ?

Hizmetlerimiz